Košarica: 0

Samo še 50,00 € do brezplačne poštnine.

Skupaj: 0,00 €
Moj račun
si

Konopljino olje

Kazalo:

Rastlinska olja so dragoceni darovi narave, ki jim pogosto rečemo kar tekoče zlato. Konopljino olje je prav gotovo eno izmed njih. Sodi v skupino najaktivnejših naravnih sestavin, njegova sestava pa je po mnenju strokovnjakov edinstvena, zato je blagodejne učinke konopljinega olja smotrno izkoristiti na mnogo različnih načinov.

Tako kot večina rastlinskih olj se tudi konopljino olje pridobiva iz semen rastline, pomembno vlogo pri značilnostih in kakovosti olja pa igra postopek, po katerem je olje pridobljeno. Olja namreč lahko pridobivamo po več različnih postopkih, ki dokončno določijo kakovost olja v steklenici.

Načini pridobivanja rastlinskih olj

HLADNO STISKANJE poteka s pomočjo stiskalnice na temperaturi 75 °C. Pri postopku hladnega stiskanja se pridobi rastlinsko olje, ki ima tipičen okus, vonj in barvo.

TOPLO STISKANJE je podobno postopku hladnega stikanja, le semena so predhodno segreta. Na ta način pridobijo več olja, vendar pa se pa na visokih temperaturah ustvarjajo tudi škodljive trans maščobne kisline. Le te se odstranijo s postopkom rafinacije, pri katerem izločijo tudi “dobre”maščobe, vitamin in hranila.

Katere so glavne sestavine rastlinskih olj

Rastlinska olja so v veliki večini sestavljena iz trigliceridov (nad 90 %). Sestavljeni so iz treh maščobnih kislin, ki so med seboj povezane z glicerinom.

Vsebujejo tokoferole, flavonoide, karotenoide, fitosterole, fosfolipide in skvalen. Vsaka izmed sestavin daje olju prav poseben značaj, na osnovi katerega se olje glede na namen in potrebe uporabi.

Olja se med seboj torej razlikujejo. Eden izmed ključnih razlogov za razlike pa se skriva v zgradbi maščobnih kislin. Le te delimo na nasičene in nenasičene. Lastnosti olj pa določi dolžina posameznih maščobnih kislin ter število in mesto vezi.

Eno izmed najaktivnejših olj je konopljino olje

Vsebuje 57 % linolne kisline, 16 % alfa-linolenske kisline, zato je zanj značilna izjemno uravnotežena vsebnost omega 6 (linolne) in omega 3 (alfa-linolenske kisline). Vsebuje tudi stearidonsko kislino (4x nenasičeno, omega 3), ki pospeši tvorbo prostogladinov - človeških tkivnih hormonov.

Konopljino olje je poznano po svojem obnavljalnem učinku. Pospeši mikrocirkulacijo kože, hrani, vlaži in mehča, deluje protivnetno, regenerativno, posebej blagodejno je za nego vnete, mastne in atopijske kože.

Zaradi vseh že omenjenih značilnosti je konopljino olje nepogrešljivi vir esencialnih maščobnih kislin za telo tako v smislu prehrane, kot tudi nege. Tokrat se bomo osredotočili na ugodne učinke nege s konopljinim olje, a nikar ne pozabite na dodatek žlico žlahtnega konopljinega olja v svoji dnevni prehrani, saj vam bo telo izjemno hvaležno.

Celovito in popolno, kot nam lahko servira le narava

Že ptički čivkajo, kako zelo pomemben doprinos k zdravi koži ima zdrava, pestra in lokalna prehrana. Koža sije navzven, kadar je v zakulisju vse v ravnovesju. Zato je vredno poskrbeti za vnos vseh hranil, vitaminov in mineralov. Uživanje konopljinega olja je blagodejno tudi v primeru atopijskega dermatitisa, luskavice, neravnovesja izločanja kožne maščobe, ekcema in še mnogo več. Ne to temo obstajajo tudi študije, ki potrjujejo ugodno povezavo. Konopljino olje je izjemno, ko gre za zaščito kože pred vnetji in vzpostavljanje močne in zdrave kožne bariere.

Zakaj koža ljubi konopljino olje?

Hladno stiskana rastlinska olja so bogata po vsebnosti aktivnih sestavin, ki jih naša koža potrebuje za vzdrževanje zaščitne vloge hidrolipidnega sloja. V oljih se nahajajo sestavine, ki jih koža potrebuje za ohranjanje ravnovesja, pa tudi sestavine, ki so koži lastne. Prednost rastlinskih olj pa je v tem, da se zaradi koži sorodne sestave izredno lepo ujamejo z njo in podprejo njene vitalne funkcije.

Lastnosti konopljinega olja na koži:

  • Ne maši por, saj je nekomedogeno olje.
  • V kožo ujame vlago; idealno razmerje omega maščobnih kislin podpre obnovo kožne bariere in ustvari sloj, ki onemogoči prehitro izhlapevanje vlage.
  • Je odličen lovilec vlage.
  • Protivnetno delovanje; omega maščobne kisline so zaslužne za preprečevanje vnetnih procesov v koži.
  • Blaži in pomirja kožo; bogastvo maščobnih kislin s svojim vlažilnim in protivnetnim delovanjem prispeva tudi k učinku blaženje in pomiritve kože.
  • Uravnovesi tvorbo kožne maščobe; konoplja je mojstrica ravnovesja in prav vsi njeni izvlečki so zaslužni za izjemne rezultate, ko gre za motnje izločanja kožne maščobe.

Če kdo, potem zagotovo pri Hemptouchu vemo, kako izjemno je konopljino olje. Vredno občudovanja in največje hvale, saj dobesedno prinaša čudeže. Dejstvo, da je naše olje lokalno, pridobljeno iz semen, ki so spolzela skorajda čez naše dlani, bila oskrbovana z ljubečimi in skrbnimi rokami naših pridelovalcev in prijateljev je največje bogastvo. Gre za spoznanje, da nam narava v bližini daje vse, kar potrebujemo in moli na plano odgovore na težave, le prepustiti se moramo njenemu toku in vse poti bodo peljale k rešitvi - naravni rešitvi, ki je cilj našega podjetja in naša glavna strast. Približati izjemne konopljine učinke uporabnikom in jim razodeti vse mite, ki ovijajo ta izjemni zaklad narave.

Konopljino olje je rdeča nit vse Hemptouch izdelkov, saj si izdelka brez te dragocene sestavine enostavno ne predstavljamo.

 

Vir:

Efficacy of dietary hempseed oil in patients with atopic dermatitis

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16019622/

Nina Medved: Rastlinska olja v aromaterapiji

Rezerviraj svetovanje

Brezplačno svetovanje

Nega kože je lahko pravi izziv in zato smo tu, da vam svetujemo. Rezervirajte si brezplačni termin video svetovanja in pomagali vam bomo odkriti idealno nego posebej za vas.

Rezerviraj svetovanje

Prijavite se na enovice in prejmite 15% popust

V Hemptouchu ustvarjamo naravne rešitve za kožne težave s pomočjo konoplje in prinašamo pozitivne spremembe v življenja ljudi po vsem svetu.

Podatki:

Hemptouch d.o.o.
Podbreznik 15
8000 Novo mesto