Koža ima svoj lasten endokanabinoidni sistem, ki skrbi za optimalno medcelično komunikacijo in tako ohranja kožo zdravo in v ravnovesju. Kadar je ta sistem prizadet in ne zmore vzdrževati homeostaze, je izločanje endokanabinoidov nezadostno in ravnovesje sistema se poruši. Takrat se najpogosteje pojavijo simptomi na koži v obliki dermatitisa, luskavice in drugih kožnih bolezni.
Kaj je dermatitis?
Dermatitis je vnetna bolezen kože, ki se lahko pojavi v številnih različicah. Najpogostejši obliki sta kontaktni in atopijski dermatitis. Vzroki za pojav dermatitisa pa so zelo različni. Na pojav dermatitisa poleg preobčutljivosti pomembno vplivajo tudi drugi dejavniki, predvsem nekatere bakterije na površini kože, na primer stafilokoki, pa tudi nekateri drugi dejavniki tveganja: določena živila, živalska dlaka, pralni praški, kozmetika in kemikalije, potenje, suh zrak, oslabljen imunski sistem, genetika, okolje, astma, seneni nahod, alergije in podobno.
Celovita nega kože za kožna stanja, ki zahtevajo terapevtsko nego. Set izdelkov koži prinaša pomiritev in občutek olaj&scar.. Podrobnosti 57,50 € 48,88 €
Dermatitis ni le eden
- Atopijski dermatitis je kronična vnetna bolezen kože. Pogosto ga opisujejo kot motnjo kožne bariere. Pojavi se lahko v prav vseh starostnih obdobjih, najpogosteje pa prizadene dojenčke in majhne otroke in je dedno pogojen. Omenjeni dermatitis pri otroku spremljajo srbečica, vnetne spremembe, boleče razjede, pordela, suha in rdeča koža.
- Kontaktni dermatitis je alergijska reakcija, ki se pojavi po stiku kože z alergeno snovjo.
- Dishidrotični dermatitis se navadno izrazi kot nenaden izbruh rdečice, najpogosteje na predelu dlani in stopal. Prizadene lahko ljudi vseh starosti, a se najpogosteje pojavi po 40. letu.
- Seboroični dermatitis se najpogosteje pojavi na predelu lasišča in obraza. Zaznamujejo ga belorumene luske.
Manj pogoste oblike:
- Neurodermatitis se odrazi z močnimi predeli srbečice. Najpogosteje ga povzroči povišana raven stresa.
- Numularni dermatitis, okrogli vnetni izpuščaji, ki se lahko pojavijo po poškodbi kože.
- Statis dermatitis se pojavi zaradi slabe prekrvavljenosti kože.
- Dermatitis neglecta pogojen s higieno.
Atopijski dermatitis pri otroku – simptomi
- 16 mesečni malček že kar nekaj časa uživa vse vrste hrane in je večino dneva živahen in zadovoljen. V zadnjih časih pa opažate rdeče izpuščaje, ki se pojavljajo na različnih delih telesa. Malček se pogosto praska, kar situacijo še poslabša.
- 5 mesecev star dojenček ima na obrazu rdeč izpuščaj, ki nikakor ne izgine. Vsi pravijo, da so to le otroški mozoljčki, ki se pojavijo zaradi maminih hormonov in da bo izpuščaj kmalu izginil. Namesto tega so se izpuščaji pojavili še na drugih delih telesa, dojenček je vedno bolj nemiren in koža ga močno srbi.
- 4-letnik ima že od malega suho in občutljivo kožo, ki pa mu do zdaj ni povzročala večjih težav. Zadnje čase pa so se mu na notranji strani komolcev, na nekaterih predelih stegen in na obrazu začeli pojavljati suhi predeli, ki izgledajo kot nekakšne luskaste zaplate in močno srbijo.
Zgoraj opisani primeri so tipični za atopijski dermatitis. Kjerkoli na telesu se pojavljajo suhe lise, kjer je koža posebej groba (luskasta) in suha. Ko greste s prsti po površini kože lahko začutite majhne izboklinice. Vsake toliko pride do hujših izbruhov dermatitisa na koži, ki se kažejo kot rdeči izpuščaji, ki močno srbijo. Izbruhi se ponavadi pojavijo na kožnih gubah – na notranji strani komolcev in pod koleni, pogosto se pojavijo tudi na vratu, zapestju, rokah in nogah. Zanimivo je, da se ekcem ponavadi ne pojavlja na predelu pleničnega izpuščaja. Omenjeno kožno obolenje prizadene kar 10 % dojenčkov in otrok do 6 leta starosti in se lahko pojavi že pri starosti 2 mesecev.
Atopijski dermatitis ima dve glavni komponenti
Suha, hitro razdražena koža kot posledica pomanjkanja vlaga
Suha koža je lahko vzrok za različne kožne težave, saj je vlaga izredno pomemben dejavnik pri ohranjanju zdrave in lepe kože. Vlaga namreč preprečuje oziroma zmanjšuje draženje in pospešuje celjenje kože. Lahko bi rekli, da vlaga v splošnem izboljšuje delovanje naše kože. Če imate atopijski dermatitis, potem vaša koža slabše zadržuje vlago. Zato se pojavijo srbečica in grobi predeli na koži. Zlasti otroci se pri srbečici težko ubranijo praskanju razdraženih predelov, kar situacijo dodatno poslabša - srbečica postane močnejša in koža še bolj razdražena.
Alergije
Alergije se pogosto najprej pokažejo na koži. Ko so otroci izpostavljeni različnim alergenom (hrana, hišni in cvetni prah, kozmetika,..) njihova koža reagira in nastane izpuščaj. Če ima otrok že primarno suho kožo, se ta še težje bori proti alergijam.
Otroci, ki imajo atopijski dermatitis se soočajo z obema opisanima stanjema in lahko bi rekli, da njihova koža bije bitko na dveh različnih frontah, ki se med seboj dopolnjujeta.
Atopijski dermatitis – zakaj se pojavi
Genetski izvor
Nagnjenost k suhi koži je v večini primerov genetskega izvora. Pri atopijskem dermatitisu gre za kronično vnetje gornjega epitelija kože alergijskega porekla. Vzrok je v večini primerov genetskega izvora - prirojeno nagnjenje k alergijam in suhi koži, zato nanj najpogosteje ne moremo vplivati. Pri nekaterih otrocih se atopijski dermatitis pozneje razvije v bolezni dihalnih poti, kot sta seneni nahod in astma.
Hormoni
Hormoni so snovi, ki jih proizvaja telo samo in imajo veliko pomembnih funkcij. Če se ravni nekaterih hormonov v telesu zvišajo ali zmanjšajo in pride do neravnovesja, lahko to vodi tudi v poslabšanje atopijskega dermatitisa.
Urbano okolje
Otroci, ki odraščajo v urbanem okolju, kjer je izpostavljenost različnim onesnaževalcem večja, imajo do 2-krat večjo možnost, da se pri njih razvije atopijski dermatitis.
Vremenske razmere in atopijski dermatitis
Znano je, da največkrat do izbruhov atopijskega dermatitisa prihaja pozimi (lahko se pojavijo tudi pri ljudeh, ki v toplejših mesecih nimajo težav s kožo). To je predvsem zato, ker takrat koža izgublja največ vlage in pa zaradi velikih temperaturnih sprememb med zunanjimi in notranjimi prostori. Temu se lahko do neke mere izognemo z zaščito zgornjega sloja kože z uporabo kap, rokavic, toplih oblačil in tudi z uporabo kreme proti dermatitisu, ki je pri nas na voljo v obliki nežnega mazila za otroke. Če je vaša koža dlje časa zelo suha, lahko postane krhka, hrapava in napeta, kar privede do izbruha ekcema. Zato je v zimskem času izredno pomembno vlaženje kože.
V nadaljevanju si preberite, kaj lahko sami storite v boju z srbečico in izpuščaji.
Kako preprečiti ali vsaj omiliti dermatitis pri otroku
Kot smo že omenili, je za izbruhe te kožne bolezni vedno krivec tudi naravna predispozicija oziroma nagnjenost. Vseeno pa se lahko izbruhom kar uspešno izognemo, če se izogibamo situacijam in sprožilcem iz okolja oziroma jih blažimo z uporabo kreme za atopijski dermatitis oziroma katerega od naših mazil. Spodaj so opisani glavni krivci za izbruhe atopijskega dermatitisa.
Če ima vaš otrok atopijski dermatitis se izogibajte dražilcem kože
Atopijski dermatitis lahko sprožijo nekatere snovi, ki kožo dražijo. Spodaj smo našteli najbolj pogoste povzročitelje za dermatitis pri otroku.
Oblačila iz umetnih materialov
Najboljši material za oblačila je zagotovo je bombaž (izogibajte pa se volni in poliestru ter drugim umetnim materialom), saj je nežen do kože in ne povzroča srbenja. Toda tudi pri izboru bombažnih oblačil je potrebna previdnost, saj večina oblačil vsebujejo kemikalije, ki so jih blagu dodali med barvanjem ali obdelavo. Zato je zelo pomembno, da nova oblačila vedno operete preden jih otrok obleče.
Tudi posteljnina in rjuhe naj bodo iz naravnih materialov.
Uporabljajte blag prašek za perilo, priporočamo takšnega, ki je okolju prijazen, saj to pomeni, da je prijazen tudi do otroške kože. Izogibajte se mehčalcem, saj ti večinoma vsebujejo alergene. Namesto mehčalca za perilo lahko uporabite kis, ta bo učinkovit tudi pri odstranjevanju vodnega kamna. Priporočamo tudi, da oblačila ob pranju dvakrat sperete.
Znoj
Ko se otrok prepoti (šport, intenzivna igra,..) ga okopajte v mlačni kopeli.
Znoj je namreč pogost sprožilec kožnih izpuščajev - predvsem na pregibnih predelih kože. Prav tako uporabljajte naravno kozmetiko brez dodanih dišav, parabenov, sulfatov in drugih dražilcev. Tudi krema za atopijski dermatitis oziroma nežno mazilo za otroke naj vsebuje zgolj naravne sestavine. Enako naj velja tudi za izbor izdelkov za gospodinjstvo. Kupujte ekološka čistila in detergente. Dodatno pa lahko kožo draži tudi nakit, še posebej če le-ta vsebuje nikelj, zato dodatna pozornost pri nakupu nakita ne bo odveč.
Suh zrak v prostoru zelo vpliva na atopijski dermatitis
Poskrbite za ustrezno vlažnost vašega doma, če imate težave s suho kožo. Vlažnost doma naj bo med 25 in 40 odstotna. Med zimskimi meseci, ko je zrak v prostoru bolj suh, uporabljajte vlažilce zraka.
Alergeni
Okoli nas se večino časa nahajajo snovi, ki lahko povzročijo alergijsko reakcijo in sprožijo izbruh ekcema. Seveda gre pri alergijah za specifično situacijo pri vsakem posamezniku, odvisno od občutljivosti na alergene. Med najbolj pogoste alergene spadajo: cvetni prah, pršice, prhljaj hišnih mačk in psov, plesen.
Alergeni v živilih in atopijski dermatitis
Če se atopijski dermatitis pojavi kot posledica občutljivosti na določena živila, se bo izpuščaj v večini primerov pojavil od 6 do 24 ur po zaužitju tega živila.
Obstaja 6 živil, ki so krivci za kar 90 % alergij na hrano. To so: jajca, mleko, soja, arašidi, ribe in pšenica. Ostala živila, ki lahko sprožijo izbruh dermatitisa, pa so še: agrumi, paradižnik, vanilija, cimet in klinčki.
Če vam katero od zgoraj naštetih živil povzroča težave, boste najlažje ugotovili z dieto. Ta poteka tako, da postopno odvzemate posamezna živila iz jedilnika in opazujete reakcijo organizma. Predlagamo, da se dva do tri tedne izogibate vsem šestim omenjenim živilom, ki so najbolj pogosti alergeni. Če boste opazili izboljšanje, dodajajte posamezno živilo in opazujte spremembe. Tisto živilo, ki bo povzročilo poslabšanje dermatitisa je najverjetneje alergen in ga je pametno popolnoma odstraniti iz prehrane.
Na tem mestu bi omenili še določena živila, ki so najprimernejša za ohranjanje zdrave kože:
- Omega-3 maščobne kisline. Največ jih najdemo v določenih oljih (konopljino in laneno olje) in tuni in lososu
- Antioksidanti, kot so vitamin C in vitamin E
- Veliko tekočine – najboljše je voda, to pomaga, da je vaša koža dovolj navlažena
Alergeni iz okolja
Mednje najpogosteje spadajo hišni in cvetni prah ter pasja in mačja dlaka. Alergeni iz okolja najpogosteje povzročajo reakcije na dihalih in sinusih. Kljub temu pa lahko redna izpostavljenost tovrstnim alergenom pripomore k temu, da se atopijski dermatitis poslabša.
Stres in atopijski dermatitis
V sodobnem času stres ni le naš zvesti spremljevalec, ampak je eden izmed glavnih (so)krivcev tudi za težave s kožo. Vse negativne posledice stresa danes še niso raziskane, je pa dokazano, da negativno vpliva na naše splošno počutje in imunski sistem, povzroča različne avtoimune bolezni, alergije, … in tudi atopijski dermatitis.
Živčni sistem namreč seže preko živčnih končičev vse do srednjih plasti povrhnjice, kar tesno povezuje kožo in živčni sistem. Prav s tem razlogom je pogosto koža organ stresa, kjer se posledice stanja izrazijo v različnih oblikah neravnovesja. Na pojav ali izraženost simptomov lahko tako znatno vplivajo čustveni sprožilci, kot sta stres in šok.
Nega in krema za atopijski dermatitis v obliki CBD mazila
Za atopijsko kožo je nujno, da sledimo ustreznim načinom čiščenja, saj se v nasprotnem primeru stanje lahko hitro poslabša.
Čiščenje atopijske kože
Pri čiščenju kože velja posebno pozornost nameniti ohranjanje zdrave kožne bariere. Mila običajno kožo izsušijo, to velja tudi za tista, ki so namenjena dojenčkom in naj bi bila do kože nežna in prijazna. Uporabljajte nežen gel za prhanje, ki kožo hrani in vlaži. Hemptouch Šampon s hidrolatom vsebuje hladno stiskano konopljino olje in je bogat s konopljinim hidrolatom. Ta 100 % naraven in nežen šampon kožo in lase nahrani in očisti lasišče. Bergamotka pomiri razdraženo kožo, muškatna kadulja ter modra kamilica pa lajšata težave in pomirita kožne reakcije.
Pomirjujoč šampon brez sulfatov nežno očisti vse tipe las, jih obnovi, okrepi in zaščiti občutljivo lasišče... Podrobnosti 9,50 €
Zapomnite si – vaš otrok ni tako umazan, da bi potreboval dnevno umivanje z milom na vseh predelih telesa. Uporabite ga samo tam, kjer je to zares potrebno in vedno izberite naravno čistilno sredstvo, ki ne vsebuje mila, parabenov, silikonov in umetnih dišav.
Kopanje v mlačni vodi
Ko je vaša koža suha, to ne pomeni, da vsebuje premalo maščobe oziroma olja. Suha koža se pojavi, ko koža ni sposobna zadržati sebi lastne vlage. Zato je najboljši način za blaženje kožnih težav, ki so povezane s suho kožo, da koži redno vračamo izgubljeno vlago in ji pomagamo, da jo bolje zadržuje. To je najlažje dosegljivo z redno rutino, ki vključuje kopanje in vlaženje kože.
Čeprav je kar nekaj časa veljalo, da kopel oziroma voda poslabša atopijski dermatitis, je danes znano, da lahko kopel ublaži in pomiri kožne težave. Seveda v primeru, ko je kopel pripravljena pravilno.
S kopeljo koži namreč vračamo izgubljeno vlago, pomembno pa je, da voda ni prevroča. Vroča voda namreč dodatno izsuši kožo. Temperatura vode naj bo okoli 32 °C in ne višja od 35°C. Vroča voda je škodljiva za kožo iz dveh razlogov. Prvi je, da iz kože odstrani naravna olja (tako kot je uporaba vroče vode bolj učinkovita pri čiščenju mastnih površin). Drugi razlog pa je, da s pospeševanjem mikrocirkulacije v kožo vstopa več vnetnih gradnikov, ki lahko pospešijo nastanek izpuščaja ali pa ga še dodatno poslabšajo.
Prav tako NE uporabljajte krpice ali gobe za umivanje, ampak kožo nežno očistite kar z roko. Krpica bo namreč iz vaše kože odstranila naravna olja in dele povrhnjice, ki koži pomagajo zadrževati vlago.
Čeprav je kopel lahko zelo zabavna in prijetna, naj vseeno ne traja dlje kot 10 minut.
Krema za atopijski dermatitis v obliki nežnega mazila za otroke s funkcijo intenzivnega vlaženja
Bogato hranljivo mazilo pomirja in neguje občutljivo kožo dojenčkov in otrok ter ščiti pred izsušitvijo kože... Podrobnosti 17,00 €
Pri negi atopijske kože je vlaženje izredno pomembno, ker vsaka izguba vlage lahko povzroči izrazito poslabšanje stanja kože.
Priporočamo, da po kopeli kože ne obrišite do suhega, saj boste tako z nje odstranili dragocena olja, ki zadržujejo vlago v koži, ampak na še vlažno kožo, ko so pore odprte in pripravljene na sprejem vlage, nanesite visoko vlažilen naravni losjon za telo, ki bo kožo nahranil in navlažil. Temu naj sledi uporaba kreme za atopijski dermatitis v obliki nežnega mazila za otroke ali naravnih olj, ki kožo dodatno nahranijo in obnavljajo. Z uporabo omenjenega mazila vlago »zaklenete« in tako zaščitite kožo pred izgubo vlage ter jo hkrati nahranite s prepotrebnimi maščobnimi kislinami.
Pomembno je, da se krema za atopijski dermatitis oziroma mazilo nanese z nežnim tapkanjem, namesto vtiranja v kožo, in tako prepreči poškodbe povrhnjice.
Iščete učinkovite kreme proti dermatitisu? Izberite katerega od naših mazil glede obsežnost težav
Izbor ustrezne kreme za atopijski dermatitis ali mazila v primeru blagih težav
Kožo na celotnem telesu navlažite 2 do 4-krat dnevno – odvisno od stopnje suhosti. Vas zanima katera je najboljša krema proti dermatitisu? Mi vam predlagamo, da preizkusite naše Hemptouch blažilno CBD mazilo za atopijski dermatitis ne vsebuje eteričnih olj in je 100 % naravno. Odlično je za nego in zaščito nežne, suhe ter zelo občutljive kože. Konopljino mazilo za lajšanje kožnih težav na 100% naraven način izboljšuje obrambni mehanizem kože in spodbuja njeno delovanje, izboljšuje strukturo kože ter pospešuje njeno sposobnost obnavljanja.
Blažilno CBD mazilo za kožo 50 ml Večnamensko mazilo za pomiritev in zaščito razdražene kože, ki optimalno obnavlja kožno bariero. Za vso družino, tudi dojen.. Podrobnosti 21,00 €
Hujše težave
Pri resnejših kožnih težavah priporočamo uporabo kreme za atopijski dermatitis ali našega Terapevtskega CBD mazila za kožo, ki vsebuje fitokanabinoide iz konoplje, ki posnemajo endokanabinoidni sistem v našem telesu in so zato velik potencial za razvoj novih, naravnih terapij za zdravljenje številnih bolezni. 50 ml CBD konopljinega mazila vsebuje visoko vsebnost CBD-ja, ki pomiri kožne reakcije in uravnovesi endokanabinoidni sistem v koži. Poleg omenjenih kanabinoidov, pa vsebuje še številne druge vrste naravnih molekul in fito-kemijskih spojin, kot so aminokisline, ogljikovi hidrati, vitamini, maščobne kisline, minerali, beta-karoten, klorofil, flavanoidi.
Terapevtsko CBD mazilo za kožo 50 ml Intenzivno mazilo, ki pordeli, srbeči in luskasti koži prinaša takojšnje olajšanje in pomiritev. Primerno za .. Podrobnosti 32,00 €
Akutne primere lahko reši naš terapevtski set ali dobra krema za dermatitis
Terapevtski set za intenzivno nego kože je namenjen lajšanju akutnega stanja kože. Je hitra rešitev vselej, ko koža potrebuje hitro pomoč. Kombinacija losjona za telo Objem pragozda in Terapevtskega CBD mazila koži pomaga lajšati močne odzivne reakcije, kot so srbečica, rdečica, luščenje in vnetne spremembe. Je popolnoma naraven odgovor na kožne težave, ki s pomočjo terapevtske kombinacije konopljinih sestavin kožo pomirja, neguje in ji pomaga do trajnega ravnovesja.
Za omejitev praskanja je naboljša krema proti dermatitisu v obliki CBD mazila
Nadzorovanje praskanja prizadetih predelov kože ponavadi predstavlja velik problem za otroke z atopijskim dermatitisom. Suha in razdražena koža srbi, zato se je težko zadržati pred praskanjem. Ponavadi otroci zapadejo v začaran krog praskanja in srbenja. Praskanje kožo dodatno razdraži in to pripelje do poslabšanja vnetja in večje srbečice, kar pomeni povečano potrebo po praskanju. Krog boste najlažje prekinili tako, da prizadete predele redno negujete s primernimi mazili, ki koži prinesejo olajšanje in zmanjšajo srbečico.
Bo moj otrok kdaj prerasel atopijski dermatitis?
Skoraj gotovo. Pri večini otrok se atopijski dermatitis skozi otroštvo omili. Možno je, da bo imel vaš otrok vedno določene težave s suho kožo in občasnimi izbruhi izpuščajev, vendar pa velika večina v odrasli dobi nima več težav z dermatitisom.
Kako CBD vpliva na dermatitis?
CBD pozitivno deluje na dermatitis, saj je poznan po svojem protivnetnem delovanju in tako učinkovito pomirja srbečico in rdečico, kar sta dve izmed bolj izrazitih težav dermatitisa.
Fitokanabinoidi iz konoplje so zelo podobni endokanabinoidom, ki jih proizvaja naše telo. Vežejo se na receptorje endokanabinoidnega sistema kože, saj jih naše telo zazna kot sebi lastne in jih zato odlično sprejme. Fitokanabinoidi tako aktivirajo endokanabinoidni sistem kože in pomagajo povrniti ravnovesje. Kozmetični izdelki, ki vsebujejo CBD, delujejo izjemno podporno v primeru suhe, mastne, vnete in srbeče kože. Zaradi protivnetnih lastnosti je CBD odličen za nego kože, ki se sooča z atopijskim dermatitisom, luskavico ali prekomernim izločanjem kožne maščobe. Prednost fitokanabinoidov je tudi to, da so popolnoma naravni in zato ne povzročajo stranskih učinkov, ki bi lahko dodatno obremenili otroško kožo.
Blažilno CBD mazilo za dermatitis s 3 zelišči
Presenetljivo je dejstvo, da je v Sloveniji kar 42.000 ljudi, ki imajo atopijski dermatitis, v svetovnem merilu pa to število še eksponentno raste. V pomoč vsem, ki imajo težave s kožo, smo pri Hemptouch-u pripravili blažilno CBD mazilo za kožo. To mazilo združuje 3 zelišča, ki učinkovito pomirijo kožo in najboljše konopljine učinkovine.
Modra oziroma nemška kamilica
V preteklosti so to čudovito rastlino uporabljali za lajšanje različnih simptomov, med drugim tudi za akne, ekceme, kožne izpuščaje, luskavico in vneto dojenčkovo ritko. Danes je modra kamilica priljubljena sestavina izdelkov za lajšanje težav pri atopijskem dermatitisu in različnih ekcemih. Njeno delovanje je protivnetno (zmanjšuje simptome vnetja, kot so rdečica, srbeča in razdražena koža, nabrekla koža), antispetično (pomaga pri preprečevanju srbenja in pomirja kožo) ter antibakterijsko (pomaga pri uničevanju bakterij, ki povzročajo vnetne procese).
Prava sivka
Eterično olje sivke je priljubljeno zaradi vrste pozitivnih učinkovin, ki jih ima na kožo in organizem in zato je priljubljena sestavina v mazilih in kremah za lajšanje kožnih težav. Njeno delovanje je: antiseptično, antibakterijsko, pomaga pri obravnavi ureznin in manjših ran, deluje antialergijsko in protivnetno ter spodbuja celično rast, tonira in pomirja kožo.
Ognjič
Ognjič je zaradi svojih čudovitih zdravilnih lastnosti za kožo med zeliščarji znan tudi kot »mati kože (ang. Mother of the skin).«
Terapevtska uporaba ognjiča za lajšanje kožnih težav je bila znana že v vseh starodavnih kulturah. Cvetni listi ognjiča vsebujejo smolo, ki ima močne antioksidativne spojine, katere ščitijo kožo pred poškodbami prostih radikalov in igrajo aktivno vlogo pri zdravljenju in regeneraciji kože. Ognjič povečuje tvorbo kolagena in elastana v koži ter pomaga pri preprečevanju nastanka brazgotinastega tkiva. Če iščete pravo zelišče, ki uspešno blaži atopijski dermatitis in ekceme, potem je ognjič pravi za vas. Tako krema za dermatitis ali mazilo proti kožnim težavam pogosto vsebuje ognjič, ker le-ta pomirja in zmanjšuje srbečico ter vnetja na koži, kožo mehča, globinsko vlaži ter pospešuje obnavljanje kožnih celic.
Veseli nas, da lahko ljudem približamo možnost lajšanja kožnih težav s pomočjo CBD kozmetike in tako pripomoremo k izboljšanju kvalitete njihovega življenja. Zato z veseljem objavimo tudi mnenja naših zadovoljnih uporabnikov.
Odlično CBD mazilo za dermatitis
"Otroku je zdravnik diagnosticiral atopijski dermatitis in predpisal kortikosteroidno kremo. Ker kortikosteroidi na dolgi rok koži škodujejo, smo se raje odločili za vaše mazilo. Blažilno CBD mazilo za dermatitis je že po nekaj dneh izpuščaj povsem umirilo. Res odlično mazilo. Priporočamo." - Mihael
Čista ljubezen
"Tako prijetnega občutka kot blažilno CBD mazilo za dermatitis ne pušča nobena druga krema za dermatitis. Mehek kot maslo in ima neverjetno moč za celjenje in zdravljenje kože ter razvajanje duše. Pa tako lepo diši." - Anja
Študije
Cannabinoid Signaling in the Skin: Therapeutic Potential of the “C(ut)annabinoid” System
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6429381/
The endocannabinoid system of the skin in health and disease: novel perspectives and therapeutic opportunities
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2757311/
Cannabinoids in the Pathophysiology of Skin Inflammation
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32033005/
Therapeutic Potential of Cannabidiol (CBD) for Skin Health and Disorders
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7736837/
A therapeutic effect of cbd-enriched ointment in inflammatory skin diseases and cutaneous scars
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30993303/